Reklam
Olgaç Kütüphanesi
Satranç Akademisi El Kitapları
Cuma, 20 Kasım 2009 18:00

Copy_of_scan0004

Rob Brunia ve Cor van Wijgerden’nin eseri Fahri Karabay’ın çevirisiyle Satranç Akademisi El kitapları ve Çalışma Kitapları Türkiye Satranç Federasyonu yayınları olarak piyasaya çıktı.

 

Satranç Akademisi El Kitapları 1,2,3,4,5 ve Satranç Akademisi Çalışma Kitapları 1,2,3,4,5 satışa sunuldu. Promosyon amaçlı el kitapları 8 TL, çalışma kitapları 5 TL'den satılmaktadır. Takım halinde alındığında toplam 65 TL'ye kargo ile gönderilmektedir. Satışlar için 0312 309 75 94 /141 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Devamını oku...
 
Büyükusta Gibi Düşün Çıktı!
Salı, 02 Haziran 2009 09:41
yeni_kapak
Satranç literatürünün en önemli klasiklerinden olan Büyükusta Alexander Kotov'un üçlemesinin ilk kitabı "Büyükusta Gibi Düşün" (Think Like a Grandmaster) Türk satrancının önemli isimleri iki eski Türkiye Şampiyonu uluslararası usta Can Arduman ve FIDE ustası Can Yurtseven'in katkılarıyla artık Türkçe! Eski Sovyet Ekolü'nün önemli isminin yazdığı bu önemli yapıtı idefix'ten de temin edebilirsiniz. Kitabın tanıtım yazısı naklen aşağıdadır:

Künye
Kitabın adı: BÜYÜKUSTA GİBİ DÜŞÜN
Yazar: Alexander Kotov
Çeviri: IM Can Arduman- FM Can Yurtseven
192 sayfa, 90 gr. kağıt, 250 gr. parlak kuşe kapak.
ISBN: 978-605-89354-0-2
Fiyatı: 18 TL. (Kdv dahil)


Artık bir klasik olan Büyükusta Gibi Düşün, satranç literatüründe büyük bir etkisi olan birkaç kitaptan biridir. İlk basımı İngiltere'de birkaç ay içinde tükenen bu kitap, daha sonra satranç eğitiminin başyapıtlarından biri olarak kabul edilmiştir.

20 yıldan fazla bir süredir satranç tarihinin en fazla satan kitaplarından biridir. Ve hala yaklaşım olarak 1990'lardan bu yana günümüzde tazeleğini ve etkisini koruyan birkaç kitaptan biridir.

Büyükusta Gibi Düşün satranç ustalığına adımın bir mihenk taşıdır. Kotov'un oyununuzdaki zayıflıklardan kurtulmanız için birçok öneride bulunduğu bu kitabı okuduğunuzda satrancınızın ve analiz yapma yeteneğinizin geliştiğini hemen hissedeceksiniz.

Kitabın ana teması size varyantları doğru ve etkili bir şekilde analiz etmeyi öğretmektir. İster acemi olun ister usta bu kitabın, sizin satrancınızı geliştirmenize büyük faydası olacaktır.

Bu kitapta verilen öğütler sadece Kotov tarafından değil ama onun yıllardır tanıdığı ve arkadaşları olan, zamanında dünyanın en iyi oyuncuları olan, Smyslov, Bronstein ve Botvinnik tarafından da verilmektedir.

Büyükusta Gibi Düşün'de, analiz ederken, düşünürken ve çalışırken neler yapmamız gerektiği çok açık ve yalın bir dille anlatılmaktadır.

Kitabın Türkçe çevirisi tamamen revize edilmiş, figürin notasyon, büyük diyagramlar ve çevirmenler tarafından eklenen güncellenmiş bilgilerle donatılmıştır.


 
Kitap Tanıtımı: Rus Silüetleri
Pazartesi, 10 Eylül 2007 14:28

Kitap Tanıtımı: Russian Silhouettes (Rus Silüetleri)

Artık aktif satrançtan uzaklaşan Büyükusta ve satranç yazarı Genna Sosonko'nun "Russian Silhouettes" (Rus Silüetleri) adlı yapıtı Özgür Akman'ın incelemek için Kahraman Olgaç Kütüphanesi'nden seçtiği ikinci kitap oldu. Eski Sovyet Satranç Ekolü'ndeki büyük oyuncuları, belli dönemlerde dünya satrancının zirvede olduğu ülkedeki satranç gündemine yön veren isimlerin yer aldığı kitap, kıvrak bir dil kullanarak, zengin bir içerikle büyük satranççıların hayatlarını, ruhsal dünyalarını okuyuculara anlatıyor. Haberin devamında kitabın kapak yazısının Türkçe çevirisini ve kitap hakkındaki kısa incelemeyi görebilirsiniz.


Devamını oku...
 
Kitap Tanıtımı: Benim Ustalarım
Salı, 14 Ağustos 2007 13:00

 

Kahraman Olgaç Kütüphanesi bir süre önce resmen hizmete girdi. Kütüphane bir satranç hazinesi; ancak bu hazinenin parçalarını sizlere daha yakından tanıtmak istiyoruz. Bu nedenle kütüphanede yer alan yapıtları inceleyeceğiz.

Basın Sorumlusu Özgür Akman’ın incelediği ilk kitap hem bir satranç efsanesinin diğer efsaneler hakkında yazdığı bir başyapıt hem de Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın da ilk kitabı Garry Kasparov’un “Benim Ustalarım” kitabının ilk cildi. Bu başyapıtın tanıtımını yazının devamında okuyabilirsiniz.

Devamını oku...
 
Satranç Hazinesi Hizmetinizde
Salı, 31 Temmuz 2007 16:39

Kahraman Olgaç Kütüphanesi Açıldı

 

Türkiye Satranç Federasyonu Atatürk Satranç Merkezi'nde bulunan ve onursal başkanımız Kahraman Olgaç'ın adını taşıyan kütüphanemiz hizmete açıldı.

Kahraman Olgaç'ın "Adana" adını taşıyan odasında bulunan ve Türkiye'deki en büyük satranç kolleksiyonlarından birisi olan kişisel kütüphanesini geçen yıl Atatürk Satranç Merkezi'ne bağışlamıştı. Bu kitapların yanı sıra, dünyaca ünlü satranç yayınevlerinden getirilen yeni kaylaklarla birliktd, Kahraman Olgaç Kütüphanesi yaklaşık 2550 parçadan oluşan bir satranç hazinesi oldu. Kütüphanede, en yeni kitaplar, Türkiye'de ve dünyada yayınlanmış satranç dergileri ve açılış yıllıkları (New In Chess ve Informator) ile birlikte hem yeni kitapları hem de satranç literatürüne damgasını vurmuş tarihi kaynakları burada bulabileceksiniz. Araştırmacılara uygun tarihi kitaplar da bulunmaktadır.

Kütüphanenin hizmete açılması için yeni kitapların gelmesi ve kitapların tam kaydının bilgisayar ortamına aktarılması beklenmişti. Artık kütüphaneden bütün lisanslı sporcularımız yararlanabilirler. Zixaretçiler, kitaplardan kütüphane içerisinde lisanslarını vererek ücretsiz faydalanabilirler. Ziyaretçiler, (büyükler için 100 YTL , öğrenciler için 50 YTL olmak üzere) depozito karşılığında kütüphane dışına on gün süreyle iki kitap çıkartabilirler. Kütüphane ile ilgili haberleri ve duyuruları ana sayfanın sol bölümünde bulunan Kaynaklar Bölümü'nde, "Olgaç Kütüphanesi" başlığından takip edebilirsiniz.

Murat Kul'un konuyla&n`sp;ilgili "Kahraman'ın Doğuşu" başlıklı köşe yazısını okumak için tıklayınız.

Kitap Listesi

 


İL HABERLERİ

Sivas Öğretmenler Günü Turnuvası

News image

Türkiye Satranç Federasyonu Sivas il temsilciliği 29-30 Kasım 2014 tarihlerinde, Sivas Atatürk Spor salonunda, 24 Kasım Öğretmenler Günü satranç turnuvası ...

Devamı.

Tokat Turhal Öğretmenler Günü Turnuvası

News image

Turhal Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü, GHSİM, Tokat Satranç İl Temsilciliği ve Turhal Satranç İlçe Temsilciliği tarafından 29-30 Kasım 2014 tarihlerinde 2. Geleneksel Öğretmenler Günü ödüllü ...

Devamı.

Kayseri’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Turnuvası

News image

Kayseri satranç il temsilciliği 22-23 Kasım 2014 tarihinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Turnuvası ...

Devamı.

Tekirdağ Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası

News image

Tekirdağ satranç il temsilciliği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümü nedeniyle satranç turnuvası ...

Devamı.

Antalya’da Ata’yı Anma Satranç Turnuvası

News image

Antalya'nın ilçeleri Finike ve Kumluca işbirliği ile düzenlenen "Ata'yı Anma Satranç Turnuvası" 8-9 Kasım tarihlerinde ...

Devamı.

Sakarya 10 Kasım Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası 15-16 Kasım’da!

News image

15-16 Kasım 2014'te Ada AVM'de düzenlenecek turnuva, 6 tur ve 35 dk+30 sn düşünme süresinde 2 kategoride ...

Devamı.

Yalova Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası Sona Erdi

News image

Yalova 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç turnuvası 176 sporcunun katılımı ile Yalova 90. Yıl Kapalı Spor Salonunda 31Ekim 01-02 Kasım 2014 tarihleri arasında ...

Devamı.

İstanbul Küçükler İl Birinciliği Sona Erdi

News image

24 Ekim 2014 Cuma günü başlayan 2014 İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği 29 Ekim tarihinde son tur maçları ve kapanış töreni ile sona ...

Devamı.

Manisa’da Cumhuriyet Bayramı Turnuvası

News image

Manisa Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası 25-26-29 Ekim tarihlerinde Gediz Satranç Salonunda Açık ve 9 yaş altı olarak 2 kategoride ...

Devamı.

Çorum'da Cumhuriyet Bayramı Turnuvası

News image

Çorum İl Temsilciliği 2014-2015 Yılı faaliyet programı gereğince 25-26 Ekim 2014 tarihlerinde Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası ...

Devamı.
Kategori: İl Haberleri